Kreppert Kompusport Software

Home Up Search Contents Feedback

Bantam
Peewee Bantam Midget Youth Intermediate Young Open

USA Flag
Sept. 11, 2001

And our flag was still there, o'er the Land of the Free, and the Home of the Brave.
God Bless America!

 

2006 North Shore Breeze Invitational
Zion-Benton H.S., Zion, Illinois - Sat 06/10/2006

COMPLETE RESULTS FOR ALL ROUNDS

Girls Events

Boys Events

100 Meter Dash 100 Meter Dash
200 Meter Dash 200 Meter Dash
400 Meter Dash 400 Meter Dash
800 Meter Run 800 Meter Run
1500 Meter Run 1500 Meter Run
4x100 Meter Relay 4x100 Meter Relay
4x400 Meter Relay 4x400 Meter Relay
Long Jump Long Jump
Shot Put (6lb) Shot Put (6lb)
Mini Javelin (300gr) Mini Javelin (300gr)
High Jump High Jump

 

Bantam Girls 100 Meter Dash
Finals

===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Deja Tonzy                96 Illinois Gold            16.6h   1
  2 Kyla Jimmar               98 Illinois Ste             17.3h   2
  3 Ariel Powell              97 Illinois Ste             18.7h   1

Bantam Girls 200 Meter Dash
Finals

===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Keshonna Hubert           96 Illinois Gold            34.9h   2
  2 Kiara Key                 97 Gary PAL TC              35.6h   1
  3 Khailah Bacote            96 Gary PAL TC              37.1h   1
  4 JaHira Blackwell          98 Gary PAL TC              38.8h   2
  5 Ariel Powell              97 Illinois Ste             38.9h   1

Bantam Girls 400 Meter Dash
Finals

===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Kayla Hylton              98 Illinois Ste           1:21.0h   2
  2 Keshonna Hubert           96 Illinois Gold          1:22.0h   1
  3 JaHira Blackwell          98 Gary PAL TC            1:25.0h   2
  4 Khailah Bacote            96 Gary PAL TC            1:26.0h   2
  5 Kyla Jimmar               98 Illinois Ste           1:31.0h   2
  6 Kiara Key                 97 Gary PAL TC            1:35.0h   2

Bantam Girls 800 Meter Run
Finals

===============================================================
    Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
  1 Alexis Cephus             97 Illinois Gold          3:27.1h

Bantam Girls 1500 Meter Run
Finals

===============================================================
    Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
No athletes participated in this event.

Bantam Girls 4x100 Meter Relay
Finals

===============================================================
    Team                                                 Finals
===============================================================
  1 Illinois Gold                                       1:06.0h
  2 Gary PAL TC                                         1:08.0h

Bantam Girls 4x400 Meter Relay
Finals

===============================================================
    Team                                                 Finals
===============================================================
No clubs participated in this event.

Bantam Girls Long Jump
Finals

==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Alexis Cephus             97 Illinois Gold          9-03.00      2.81m
  2 Deja Tonzy                96 Illinois Gold          8-07.00      2.61m
  3 Joshlyn Jefferson         97 Illinois Gold          7-09.00      2.36m

Bantam Girls Shot Put 6lb
Finals

==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Joshlyn Jefferson         97 Illinois Gold         13-01.00      3.98m

Bantam Girls Mini Javelin 300gr
Finals

==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
No clubs participated in this event.

Bantam Girls High Jump
Finals

==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
No athletes participated in this event.

 
Bantam Boys 100 Meter Dash
Finals

===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Darius Barnes             96 Gary PAL TC              14.5h   2
  2 Khayree Sims              96 Gary PAL TC              15.3h   1
  3 William Daniels           96 Angelic Flyers TC        15.4h   1
  4 Kellen Williams           96 LV's Cheetahs            15.5h   1
  5 Charles Hurt              97 Gary PAL TC              16.1h   2
  6 Dontrea Smith             96 Golden Eagles            16.2h   1
  6 Jeremy Griffin            97 Golden Eagles            16.2h   2
  8 Arnold Magee              97 North Shore Breeze       16.9h   1
  9 Micah Nunn                98 Gary PAL TC              17.9h   2

Bantam Boys 200 Meter Dash
Finals

===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Darius Barnes             96 Gary PAL TC              30.2h   2
  2 Khayree Sims              96 Gary PAL TC              32.6h   1
  3 William Daniels           96 Angelic Flyers TC        33.0h   1
  4 Charles Hurt              97 Gary PAL TC              34.1h   2
  5 Jeremy Griffin            97 Golden Eagles            34.3h   2
  6 Kellen Williams           96 LV's Cheetahs            36.3h   1
  7 Arnold Magee              97 North Shore Breeze       36.8h   2

Bantam Boys 400 Meter Dash
Finals

===============================================================
    Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
  1 Dontrea Smith             96 Golden Eagles          1:29.0h
  2 Jerrod Wright             97 Gary PAL TC            1:34.0h
  3 Michael Henderson         98 Gary PAL TC            1:41.0h
  4 Kevin Jenkins             97 Fast and Fitness       2:01.0h

Bantam Boys 800 Meter Run
Finals

===============================================================
    Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
  1 Albert Braxton            96 Illinois Gold          3:36.0h
  2 Michael Henderson         98 Gary PAL TC            3:43.0h
  3 Anthony Williams          97 Gary PAL TC            4:17.0h
  4 Ash Payton                97 Gary PAL TC            4:46.0h

Bantam Boys 1500 Meter Run
Finals

===============================================================
    Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
  1 Albert Braxton            96 Illinois Gold          8:24.0h

Bantam Boys 4x100 Meter Relay
Finals

===============================================================
    Team                                                 Finals
===============================================================
No clubs participated in this event.

Bantam Boys 4x400 Meter Relay
Finals

===============================================================
    Team                                                 Finals
===============================================================
No clubs participated in this event.

Bantam Boys Long Jump
Finals

==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Arnold Magee              97 North Shore Breeze     8-11.00      2.71m

Bantam Boys Shot Put 6lb
Finals

==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ash Payton                97 Gary PAL TC           13-02.00      4.01m

Bantam Boys Mini Javelin 300gr
Finals

==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kellen Williams           96 LV's Cheetahs            46-04     14.12m

Bantam Boys High Jump
Finals

==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
No athletes participated in this event.

 

 

You are the Hit Counter visitor to this page since June 9, 2006.

 

Send mail to fred@kompusport.com with questions or comments about this web site.
Copyright 1998-2015 Kreppert Kompusport Software   (www.kompusport.com)
Last modified: Sunday, August 23, 2015