Kreppert Kompusport Software

Home Up Search Contents Feedback

Boys Varsity
Girls Fr/So Boys Fr/So Girls Varsity Boys Varsity Girls Open Boys Open

USA Flag
Sept. 11, 2001

And our flag was still there, o'er the Land of the Free, and the Home of the Brave.
God Bless America!

 

View detail info about the meet.
GPS coordinates, meet schedule, participating teams, course map, etc.

Individual Results
Final Team Standings (by points)

 

 

24th Annual Lisle "MANE EVENT" Invitational
Varsity Boys Results

October 2, 2010
Community Park, Lisle IL
Hosted by Lisle Senior High School

Varsity Boys Results
3.10 Miles, 5.00 Kilometers

Scoring Teams and Points:
 

1.  West Chicago          41   (1  5  7  9  19  36  44)
2.  Reavis                71   (4  13  15  18  21  26  54)
3.  St. Francis           89   (6  10  14  25  34  66)
4.  Westmont              92   (2  8  17  24  41)
5.  Illiana Christian    124  (3  22  23  30  46  47  78)
6.  IMSA                 163  (20  29  31  32  51  60  65)
7.  Timothy Christian    170  (11  28  38  45  48  55  71)
8.  Marmion              176  (16  35  40  42  43  58  64)
9.  Lisle                290  (12  56  61  70  91  108  113)
10. Streator             338  (49  63  69  77  80  98  109)
11. Rich South           354  (27  37  39  118  133)
12. Walther Lutheran     361  (59  67  72  81  82  96  102)
13. Providence Catholic  361  (33  74  75  89  90  111  117)
14. Romeoville           431  (52  88  92  93  106  123  129)
15. Herscher             438  (50  57  85  122  124)
16. Hampshire            441  (62  73  97  99  110)
17. Nazareth Academy     442  (53  83  84  103  119  125  130)
18. Riverside-Brookfield 458  (68  94  95  100  101  105  107)
19. Cristo Rey           529  (79  87  115  121  127  132)
20. Luther North         556  (86  104  112  126  128)
21. Elgin Academy        557  (76  114  116  120  131)

 

1    Gunnar Sterne (Sr)                West Chicago             16:31
2    Henry Arndt (Sr)                  Westmont                 16:33
3    Matt Hall (Jr)                    Illiana Christian        16:50
4    Michael Amashta (Jr)              Reavis                   16:56
5    Derrik Pietrobon (Sr)             West Chicago             17:00
6    Joe Giamberdino (Sr)              St. Francis              17:06
7    Jose Cortes (So)                  West Chicago             17:10
8    Scott Dvorak (Sr)                 Westmont                 17:12
9    Jon Hernandez (Sr)                West Chicago             17:30
10   Matt Denny (Jr)                   St. Francis              17:35
11   Ryan DeGroot (Jr)                 Timothy Christian        17:43
12   Alex Begley (Sr)                  Lisle                    17:45
13   Daniel Marin (Sr)                 Reavis                   17:45
14   Trevor Holzman (Sr)               St. Francis              17:46
15   Dawid Palac (So)                  Reavis                   17:47
16   Kevin Grahovec (Fr)               Marmion                  17:48
17   Morris Jaspers (Sr)               Westmont                 17:56
18   Marco Almanza (Sr)                Reavis                   17:57
19   Marcus Delatorre (Jr)             West Chicago             17:58
20   Sam Kwak (Sr)                     IMSA                     17:59
21   Mitch Fox (Sr)                    Somonauk                 18:01
22   Kevin Trujillo (Sr)               Reavis                   18:01
23   Jason Vanderaa (Sr)               Illiana Christian        18:04
24   Jake Byma (Sr)                    Illiana Christian        18:05
25   R. J. Pleva (Sr)                  Westmont                 18:08
26   Anthony Calderone (Sr)            St. Francis              18:09
27   Adam Gurke (Sr)                   Reavis                   18:10
28   Tim Skonicki (Sr)                 Rich South               18:10
29   Chris Biesboer (Sr)               Timothy Christian        18:11
30   Sam Walder (So)                   IMSA                     18:12
31   Joseph Dykstra (Sr)               Illiana Christian        18:13
32   Matt Kleinjan (Sr)                IMSA                     18:16
33   Kevin Baker (Sr)                  IMSA                     18:17
34   Nick Beller (Jr)                  Providence Catholic      18:18
35   Robert Delfin (Sr)                St. Francis              18:20
36   Carter Dickson (Fr)               Marmion                  18:20
37   Jose Garcia (Jr)                  West Chicago             18:21
38   Luke Henderson (Jr)               Rich South               18:21
39   Alex Sweatman (Jr)                Timothy Christian        18:25
40   Louis Henderson (Jr)              Rich South               18:28
41   Pat Duhig (Jr)                    Marmion                  18:31
42   Josh White (Sr)                   Westmont                 18:38
43   Connor Medernach (Jr)             Marmion                  18:39
44   Ethan Young (Fr)                  Marmion                  18:45
45   James Scheck (Jr)                 West Chicago             18:47
46   Philip Stanton (So)               Timothy Christian        18:49
47   Ty Hillegonds (Sr)                Illiana Christian        18:50
48   Milo Dixon (Jr)                   Illiana Christian        18:52
49   Art Connolley (Sr)                Somonauk                 18:53
50   Clarke Doig (So)                  Timothy Christian        18:54
51   Cristian Martinez (Sr)            Streator                 18:56
52   Andy Marcotte (Jr)                Herscher                 18:56
53   Allan Yang (Sr)                   IMSA                     19:02
54   Aron Nava (Jr)                    Romeoville               19:05
55   Miles Dobis (Sr)                  Nazareth Academy         19:07
56   Jeremy Coleman (Sr)               Reavis                   19:08
57   Justin Loerop (Sr)                Timothy Christian        19:12
58   Will DeCraene (Sr)                Lisle                    19:14
59   Nate Lemenager (Jr)               Herscher                 19:15
60   Andrew Hallet (Fr)                Marmion                  19:17
61   Manuel Perez (Fr)                 Walther Lutheran         19:19
62   Eric Crawford (Sr)                Providence St. Mel       19:22
63   Gabriel Hartnett (Fr)             Peotone                  19:23
64   Jacob Henry (Jr)                  IMSA                     19:24
65   Zach Lange (Jr)                   Lisle                    19:24
66   Ross Seaton (So)                  Hampshire                19:35
67   Christian Russell (Sr)            Streator                 19:35
68   Chris Rockwood (Jr)               Marmion                  19:37
69   Wesley Beck (So)                  IMSA                     19:37
70   Ryan Shulski (Sr)                 St. Francis              19:39
71   Preston Robinson (Fr)             Walther Lutheran         19:42
72   Kevin Prado (Sr)                  Riverside-Brookfield     19:46
73   Ryan Coon (Sr)                    Streator                 19:46
74   Joe Tuburan (Jr)                  Somonauk                 19:48
75   Greg Dzuricsko (Sr)               Lisle                    19:49
76   Aaron Snoeyink (Jr)               Timothy Christian        19:49
77   Jerry Williams (Fr)               Walther Lutheran         19:50
78   Alex Pagan (So)                   Hampshire                19:54
79   Kevin Ryan (Sr)                   Providence Catholic      19:56
80   Cole Ferguson (So)                Providence Catholic      19:57
81   Irfan Uraizee (Sr)                Elgin Academy            19:59
82   Carl McDonald (Sr)                Streator                 20:00
83   Brian Eizenga (Jr)                Illiana Christian        20:00
84   Nathan Koster (So)                Chicago Christian        20:02
85   Francisco Moreno (Sr)             Cristo Rey               20:05
86   Tre Wade (Sr)                     Streator                 20:07
87   Robert Smith (Fr)                 Walther Lutheran         20:12
88   Cole Evans (Fr)                   Walther Lutheran         20:16
89   Tim Edwards (Jr)                  Nazareth Academy         20:22
90   Robert Fitzgerald (Sr)            Guerin                   20:30
91   Colin Richards (Jr)               Nazareth Academy         20:30
92   Seth Kiefer (Sr)                  Herscher                 20:38
93   Joey Loose (Sr)                   Luther North             20:39
94   Miguel Rodriguez (Fr)             Cristo Rey               20:40
95   Juan Tornero (Jr)                 Romeoville               20:42
96   Chris Pelech (Sr)                 Providence Catholic      20:48
97   Mike Shaw (Sr)                    Providence Catholic      20:48
98   Jacob Tarasewicz (Sr)             Lisle                    20:51
99   Walter Bonk (Jr)                  Romeoville               20:56
100  Dimitri Bonilla (Jr)              Romeoville               20:57
101  Peter Consadine (Jr)              Riverside-Brookfield     20:59
102  Jeremy Baicchi (Jr)               Riverside-Brookfield     21:09
103  Sean Edwards (Fr)                 Walther Lutheran         21:10
104  Kane Luedtke (Sr)                 Hampshire                21:10
105  Gavin Reed (Sr)                   Streator                 21:11
106  Dylan Keeling (So)                Hampshire                21:13
107  Jake Duhly (Sr)                   Riverside-Brookfield     21:13
108  Ryan Mandera (Sr)                 Riverside-Brookfield     21:15
109  Bradley Jackson` (Fr)             Walther Lutheran         21:35
110  Jack Hannigan (Jr)                Nazareth Academy         21:36
111  James Baran (Sr)                  Luther North             21:37
112  Bob Hansen (Jr)                   Riverside-Brookfield     21:38
113  Christopher Rodriguez (Jr)        Romeoville               21:44
114  Andrew Scafidi (Sr)               Riverside-Brookfield     21:54
115  Nick Olson (Jr)                   Lisle                    21:56
116  Nate Welch (Jr)                   Streator                 22:00
117  Ashton Miller (Jr)                Hampshire                22:02
118  Zach White (Jr)                   Providence Catholic      22:03
119  Christian Randle (Sr)             Luther North             22:17
120  Michael Swartz (Sr)               Lisle                    22:21
121  Tyren Crooks (Jr)                 Providence St. Mel       22:26
122  Derrick DeMay (Sr)                Elgin Academy            22:28
123  Isaac Moreno (So)                 Cristo Rey               22:29
124  Nick Skawinski (Jr)               Elgin Academy            22:30
125  Kevin Izquierdo (Jr)              Providence Catholic      22:31
126  Jacob Schaefer (Sr)               Rich South               22:36
127  Mark Rizko (Jr)                   Nazareth Academy         22:38
128  Sohail Alikhan (Sr)               Elgin Academy            22:40
129  Juan Herrera (Sr)                 Cristo Rey               22:48
130  Grant Sparenberg (Sr)             Herscher                 22:59
131  Alejandro Carreno (Jr)            Romeoville               23:11
132  Caleb Enfield (Jr)                Herscher                 23:17
133  Bobby Wlosek (Jr)                 Nazareth Academy         23:20
134  Erik Figueroa (Jr)                Luther North             23:22
135  Omar Martinez (Sr)                Cristo Rey               23:25
136  Jordan Kamp (Jr)                  Chicago Christian        23:27
137  Aidan Banta (Jr)                  Luther North             23:28
138  Edi Alfaro (Jr)                   Romeoville               23:29
139  Alex Cespedes (Jr)                Nazareth Academy         23:53
140  John Lucas (Sr)                   Elgin Academy            25:56
141  Ivan Rios (Jr)                    Cristo Rey               26:14
142  Marcus Chrismon (Jr)              Rich South               30:48

 

 

You are the Hit Counter visitor to this page since September 28, 2010.

 

Send mail to fred@kompusport.com with questions or comments about this web site.
Copyright 1998-2015 Kreppert Kompusport Software   (www.kompusport.com)
Last modified: Sunday, August 23, 2015